KZSR je jedným z troch zakladateľov združenia EuroCal

28.11.2012, 22:08,23. októbra 2012 bola podpísaná dohoda o založení Európskeho kalibračného združenia (ďalej len EUROCAL). Jej prvými signatármi boli zástupcovia kalibračných združení:

 

 

EuroCal - zakladajúci členovia, zľava J. Kazda, P. Ulbig, F. Drozda (zdroj: eurocal.eu)

 

EUROCAL si kladie za cieľ stať sa fórom pre koordináciu a harmonizáciu spolupráce medzi združeniami kalibračných laboratórií, hlavne, ale nie výlučne, z krajín EÚ.

 

Text dohody  (angličtina) a  (čeština)
 

Z preambuly dohody vyberáme:

 

  • Hoci realizácia jednotiek a udržiavanie národných etalónov je v zodpovednosti národných metrologických ústavov, konečná úloha prenosu nadväznosti v priemysle sa zvyčajne zabezpečuje prostredníctvom mnohých akreditovaných a neakreditovaných kalibračných laboratórií.
  • V mnohých krajinách tieto kalibračné laboratóriá vytvorili združenia s cieľom zabezpečiť dobrú spoluprácu medzi nimi, výmenu informácií a podporu pre celú oblasť kalibrácií.
  • EUROCAL je profesionálna záujmová skupina s hlavným zameraním na výmenuinformácií a poznatkov medzi národnými združeniami v oblasti kalibrácie.
  • EUROCAL si kladie za cieľ spolupracovať s tzv. 4E európskymi inštitúciami, t.j.EURAMET, EA, EUROLAB a EURACHEM.


O založení EUROCAL informuje aj prestížny medzinárodný metrologický časopis Cal Lab Magazine vo svojom poslednom tohtoročnom čísle.

 

Redakcia www.primetrology.com želá práve založenému združeniu EUROCAL úspešné odštartovanie a napredovanie – a tiež veľa nových aktívnych členov!

 

Logo EuroCal

 
« Späť


Diskusia: "KZSR je jedným z troch zakladateľov združenia EuroCal"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre


 Odporúčame:

 


 

 

 

 

KURZY