Nedostatky v zateplení odhalí termovízna diagnostika

25.11.2011, 18:36,V posledných rokoch stúpa počet rodinných a bytových domov, ktoré boli zrekonštruované. Investície boli vložené do výmeny starých okien za nové a do zateplenia vonkajších obvodových stien. Takéto investície sú rozumným riešením, pretože nielen predlžujú životnosť budovy o niekoľko desaťročí, ale aj šetria energie.

 

    

Obr. Termovíznou diagnostikou preveríme, či je vôbec potrebné vykonať zateplenie

 

Napriek tomu vždy neprinášajú očakávaný efekt, ktorým je úspora nákladov na vykurovanie. Nekvalita v dodržaní technologického postupu zateplenia alebo nesprávne zvolené materiály sa podpíšu na vzniku plesní, zatekania po obvode okien a balkónových dverí. Na to, aby sme sa v našich bytoch či domoch cítili dobre, je potrebná rovnováha teploty, vlhkosti a prúdenia vzduchu. Ak dôjde k jej narušeniu, vzniká pocitový, neskôr technický a napokon aj zdravotný problém.


Aby sme takýmto problémom predišli, je potrebné všetky technické zásahy vopred konzultovať s odborníkmi pre danú oblasť. Pomocou objektívneho merania tepelnoizolačných vlastností budovy s využitím termokamery zistíme a určíme miesta, kde sa vytvárajú tepelné mosty. Výhodou tejto modernej metódy je bezkontaktné meranie povrchovej teploty obvodového plášťa, okien, dverí z vonkajšej a vnútornej strany v krátkom čase. Údaje získané meraním je možné vyhodnotiť pomocou noriem z oblasti tepelnoizolačných vlastnostní stavebných konštrukcií budov.


Účinnosť metódy závisí od klimatických podmienok, preto je na termovíznu diagnostiku najvhodnejšia zimná sezóna, keď je rozdiel vonkajšej a vnútornej teploty väčší ako 17°C.


Metódou termovíznej diagnostiky v interiéri dokážeme odhaliť chladnejšie (nezateplené) miesta, ktoré sú náchylné na vznik plesňových polí v dôsledku nedostatočného vetrania alebo narušenia mikroklímy. Zistíme, či majú panelové domy systémové konštrukčné chyby tepelnoizolačného charakteru, ale prípadne aj to, či je vôbec potrebné vykonať zateplenie všetkých obvodových stien. Po konzultácii s odborníkom odporučíme našim zákazníkom najvýhodnejší postup pri oprave a zateplení. Výsledkom je nielen vyhovujúci technický stav budovy, ale aj významná úspora finančných prostriedkov a spokojnosť zákazníkov.

 

Viac informácii na stránke TSÚ

 

Reklamný spot - termovízna diagnostika

 
« Späť


Diskusia: "Nedostatky v zateplení odhalí termovízna diagnostika"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre


 Odporúčame:

 


 

 

 

 

KURZY