Pamätník jubiluje

10.06.2013, 22:01,Nie je to tak dávno (apríl 2013), keď sme uverejnili rozhovor s Ing. Igorom Brezinom o histórii medzinárodného metrologického sympózia Insymet „Interview s pamätníkom“.

 

Rozhovor: Interview s pamätníkom


Pri listovaní v časopise Jemná mechanika a optika spred piatich rokov sme zistili, že Ing. Brezina oslávi 11. júna okrúhle jubileum 75 rokov. Celá redakcia Primetrology.com želá oslávencovi veľa zdravia a nezdolnej vitality, ktorou bol aj v posledných rokoch vzorom aj pre oveľa mladších metrológov.


Ku curriculu vitae z JMO (pdf, strana 214) pripájame ešte text z CD – 40 rokov ČSMÚ, ktorý bol uverejnený v prehľade riaditeľov ČSMÚ.

 

CD – 40 rokov ČSMÚ (2008)

 

Ing. Igor BREZINA


Narodený 11. 6. 1938. Riaditeľ ČSMÚ od 1. 9. 1990 do 31. 12. 1992. Pokračoval v nastúpenej ceste ČSMÚ v nových podmienkach. Pozornosť venoval zintenzívneniu práce vedeckých pracovníkov. Zabezpečil začiatok budovania laboratórií objektu I. Zaslúžil sa o prípravu novej metrologickej legislatívy.

 

____________________________________

 


Na obrázku z publikácie ČSMÚ 1973 Ing. I. Brezina (vľavo) s Ing. Jiřím Mokrošom.

 

A na záver text zo záložky monografie „Základy metrológie uhlov“ – pre inšpiráciu nových generácií pre písanie monografií.

 


 

 
« Späť


Diskusia: "Pamätník jubiluje"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre


 Odporúčame:

 


 

 

 

 

KURZY